"Zelená domácnostiam" dnes dostala "červenú"

Autor: Roman Brecely | 2.2.2016 o 15:10 | Karma článku: 11,13 | Prečítané:  4799x

Aj vy ste sa včera zaregistrovali do operačného programu „Kvalita životného prostredia“, „Zelená domácnostiam“, kde ste požiadali o poukážku na systém OZE pre váš rodinný, alebo bytový dom?

Ak áno, tak možno aj vy, ako stovky a tisíce ďalších žiadateľov,  ste dnes ráno našli vo svojej schránke e-mail s takýmto textom:

Vážený žiadateľ o vydanie poukážky, vzhľadom na vysoký záujem o podporu v rámci aktuálneho kola na vydávanie poukážok prijaté žiadosti o poukážky prekročili určenú sumu pre toto kolo pre Váš región. Vašu poukážku podľa zadanej žiadosti z tohto dôvodu nie je možné vygenerovať.“

Nedalo mi to a tak som sa zaujímal, ako to vlastne s vydávaním poukážok včera bolo. Po veľkolepej tlačovej konferencii premiéra Roberta Fica, odkiaľsi z rodinného domu v Čuňove, kde si spolu s ministrom hospodárstva Vazilom Hudákom víťazoslávne poplácavali po ramenách ako táto úžasná vláda podporuje zelenú energiu a ako chce podporiť inštaláciu týchto zariadení pre domácnosti, som mal na chvíľu chuť uveriť, že možno aspoň nejaká malá vec by sa tejto „smeráckej partičke“ predsa len mohla podariť v prospech ľudí. Ale vzápätí nastala tvrdá realita. Celý systém generovania poukážok pre bratislavský región vo výške 500 tis Euro bol behom piatich minút netransparentne vypredaný!

Ako bol celý proces pripravený a kto a za akých podmienok dokázal tento systém tak rýchlo vyprázdniť je, po všetkých kauzách tejto vlády, asi každému jasné. Celá tlačová konferencia bola iba ďalším predvolebným cirkusom R. Fica, kde rovnako ako v prípade lacnejších potravín, alebo plynových vratiek, je realita úplne iná.

Verím, že na Slovensku je veľa ľudí, ktorí sa nedajú kúpiť lacným populistickým divadlom tejto vlády a 5. marca prídu jasne vo voľbách povedať: „A DOSŤ!!!“

 

 

Ing. Roman Brecely, MBA, Vedúci stálej pracovnej skupiny pre energetiku a kandidát na poslanca do NR SR za #SIEŤ

 

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sakovú vytiahol na ministerstvo bývalý manžel, Kaliňákov kamarát

K aktivitám nádejnej ministerky vnútra sa Alexander Sako nevyjadruje. Sám je v niekoľkých verejných funkciách.

DOMOV

Dobré ráno: Fico s Kaliňákom sa vysmiali protestom aj prezidentovi

Saková je Kaliňákov, teda náš človek.

KOMENTÁRE

Saková je ďalší výkrik zúfalstva

Čím skôr však bude Saková vo funkcii, tým skôr bude môcť vláda žať politické plody svojho rozhodnutia.


Už ste čítali?