"Zelená domácnostiam" dnes dostala "červenú"

Autor: Roman Brecely | 2.2.2016 o 15:10 | Karma článku: 11,13 | Prečítané:  4807x

Aj vy ste sa včera zaregistrovali do operačného programu „Kvalita životného prostredia“, „Zelená domácnostiam“, kde ste požiadali o poukážku na systém OZE pre váš rodinný, alebo bytový dom?

Ak áno, tak možno aj vy, ako stovky a tisíce ďalších žiadateľov,  ste dnes ráno našli vo svojej schránke e-mail s takýmto textom:

Vážený žiadateľ o vydanie poukážky, vzhľadom na vysoký záujem o podporu v rámci aktuálneho kola na vydávanie poukážok prijaté žiadosti o poukážky prekročili určenú sumu pre toto kolo pre Váš región. Vašu poukážku podľa zadanej žiadosti z tohto dôvodu nie je možné vygenerovať.“

Nedalo mi to a tak som sa zaujímal, ako to vlastne s vydávaním poukážok včera bolo. Po veľkolepej tlačovej konferencii premiéra Roberta Fica, odkiaľsi z rodinného domu v Čuňove, kde si spolu s ministrom hospodárstva Vazilom Hudákom víťazoslávne poplácavali po ramenách ako táto úžasná vláda podporuje zelenú energiu a ako chce podporiť inštaláciu týchto zariadení pre domácnosti, som mal na chvíľu chuť uveriť, že možno aspoň nejaká malá vec by sa tejto „smeráckej partičke“ predsa len mohla podariť v prospech ľudí. Ale vzápätí nastala tvrdá realita. Celý systém generovania poukážok pre bratislavský región vo výške 500 tis Euro bol behom piatich minút netransparentne vypredaný!

Ako bol celý proces pripravený a kto a za akých podmienok dokázal tento systém tak rýchlo vyprázdniť je, po všetkých kauzách tejto vlády, asi každému jasné. Celá tlačová konferencia bola iba ďalším predvolebným cirkusom R. Fica, kde rovnako ako v prípade lacnejších potravín, alebo plynových vratiek, je realita úplne iná.

Verím, že na Slovensku je veľa ľudí, ktorí sa nedajú kúpiť lacným populistickým divadlom tejto vlády a 5. marca prídu jasne vo voľbách povedať: „A DOSŤ!!!“

 

 

Ing. Roman Brecely, MBA, Vedúci stálej pracovnej skupiny pre energetiku a kandidát na poslanca do NR SR za #SIEŤ

 

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Klik

Klik: Ako Elon Musk tuneluje Chicago

Prehľad technologických správ týždňa.


Už ste čítali?